پهن اخبار جوراب آمریکا بین الملل دونالد ترامپ

پهن: اخبار جوراب آمریکا بین الملل دونالد ترامپ ایالات متحده اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی بیماری آلزایمر کشف شد ، بیگ‌بنگ&quot، &quot

محققان “مرکز پزشکی تگزاس شعبه جنوب غربی”(UTSouthwestern) در تحقیقات اخیرشان نخستین فرایند مغزی که منجر به بیماری زوال عقل می‌شود را کشف کرده‌اند. 

بیماری آلزایمر کشف شد ، بیگ‌بنگ&quot، &quot

"بیگ بنگ" بیماری آلزایمر کشف شد

عبارات مهم : محققان

محققان “مرکز پزشکی تگزاس شعبه جنوب غربی”(UTSouthwestern) در تحقیقات اخیرشان نخستین فرایند مغزی که منجر به بیماری زوال عقل می شود را کشف کرده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، محققان این کشف را “بیگ بنگ” بیماری آلزایمر توصیف کرده اند و امیدوارند که مطالعات آنها منجر به توسعه درمان های نوین و روش های تشخیص این بیماری پیش از پیشرفت آن شود.

“مارک دایموند”(Marc Diamond)، نویسنده ارشد این مطالعه می گوید: این کشف شاید بزرگترین کشفی باشد که من و همکارانم تا به امروز به دست آورده ایم.

بیماری آلزایمر کشف شد ، بیگ‌بنگ&quot، &quot

پیش از این تحقیقات دانشمندان راجع به بیماری آلزایمر زیاد بر روی یک پروتئین خاص به نام آمیلوئید بتا متمرکز شده است بود و محققان بر این باور بودند که تجمع این پروتئین علت مهم پاتولوژیکی این بیماری است ولی اکنون در این مطالعه تازه محققان توجه خود را بر روی یک پروتئین خاص دیگر به نام “تاو”(tau) متمرکز کرده اند. پروتئین های تاو باعث ایجاد توده های غیرطبیعی به نام “neurofibrillary tangles” در مغز می شوند که این توده های خطرناک نورون ها را از بین می برند. بعضی محققان فرض می کنند که این توده ها علت مهم بیماری آلزایمر هستند. پروتئین های تاو پروتئین هایی هستند که ریزلوله ها را تثبیت می کنند.

پروتئین تاو در نورونهای دستگاه عصبی مرکزی به فراوانی و در یاخته های” آستروسیت ها” و “الیگودندرسیت ها” به میزان کمتری یافت می شوند. پروتئین های تاوی که کارکرد خود را در تثبیت کردن ریزلوله ها از دست داده اند عامل مهم بیماری های مرتبط به زوال عقل مانند آلزایمر و پارکینسون هستد. در بیماری آلزایمر، تاو غیرطبیعی از ریزلوله ها جدا شده است و باعث از هم پاشیدن ریزلوله ها می شود.

محققان “مرکز پزشکی تگزاس شعبه جنوب غربی”(UTSouthwestern) در تحقیقات اخیرشان نخستین فرایند مغزی که منجر به بیماری زوال عقل می‌شود را کشف کرده‌اند. 

فرافسفرگیری پروتئین های تاو باعث خودسامانی و در نهایت ایجاد کلاف های عصبی رشته ای می شوند. به وجود آمدن این کلافه ها در داخل نورون جابجایی و ترابری سلول را از کار می اندازد و باعث فوت سلول می شود. این باعث گسست و قطع ارتباط نورون ها در قسمت های خاص مغز و نهایتاً از دست دادن حافظه می شود.

به گفته محققان اکنون دو راه جهت جلوگیری از پیشرفت این بیماری وجود دارد راه اول توسعه یک آزمون تشخیصی راحت جهت تشخیص نشانه های غیرطبیعی پروتئین تاو از طریق آزمایش خون یا آزمایش مایع نخاعی هست. اگر محققان بتوانند به آسانی این پروتئین های سمی را شناسایی کنند، سپس قادر به تشخیص بیماری آلزایمر پیش از پیشرفت آن خواهند بود.

راه دوم توسعه داروهایی است که مانع از تجمع پروتئین های تاو می شوند. البته محققان بر این باورند که داروهایی همانند “تافامیدیس”(tafamidis) نیز جهت جلوگیری از تجمع پروتین های مخرب توسعه داده شده است اند. تافامیدیس دارویی است که جهت تسکین علائم بیماری “پلی نوروپاتی خانوادگی آمیلوئید” (FAP)که نوعی بیماری نادر و تخریبی اعصاب است که بالقوه کشنده هست، بکار می رود.

بیماری آلزایمر کشف شد ، بیگ‌بنگ&quot، &quot

این مطالعه در مجله ” eLife ” منتشر شد.

واژه های کلیدی: محققان | بیماری | مطالعه | آلزایمر | پروتئین | آلزایمر | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs